Corolla Led Ampul

29 Aralık 2017
corolla led ampul

Corolla led ampul uygulaması yapıyoruz detaylar konu devamında..

Corolla led ampul

Corolla aracıma led ampul uygulaması yaptım ve sizlerle bunu paylaşmak istedim. Öncelikle led ampullerin özelliklerinden bahsetmek gerekirse, h11 kısa far, hb3 uzun far led ampulünü aliexpress üzerinden aldım. hb3 yani uzun far ampulü 9005/9006 diye de geçer şayet bulamazsanız bu şekilde arayınız.

Ampullerin kodlarını kullanım kılavuzu kitapçığında 600.sayfada bulabilirsiniz.

Ampullerin genel görüntüsüne bakacak olursak;

corolla led ampulOda ortamında yandığında;

corolla led ampul

Öncelikle aracın orijinal halojen ampulleri ile gece karanlığından aynı noktadan almış olacağım fotoğraf ile karşılaştırma yapabilirsiniz.

Halojen ampul görüntüsü:

corolla led ampul

Led ampul uygulama sonrası görüntü:

corolla led ampul

Farklı sizde rahatça görebiliyorsunuz sanırım. Ampulleri aliexpressden aldım demiştim çiftine 12,5 dolar ödedim. yani hem kısa hemde uzun farları çift olarak alırsanız 25 dolar ödemiş oluyorsunuz.

Şimdi montaja geçecek olursak oldukça kolay bir işlem saat yönünde çıkar soketi çıkar ve yeni soketi tak işlem tamamen bu kadar.

Önemli bir noktaya değinelim:

Led ampullerin artı eksi kutuplarını ters takar iseniz çalışmaz, bazen soketlerdeki eksi artı kutup orijinal araç soketine uymuyor bu nedenle yanmama durumunda ters bağlantıyı deneyiniz.

corolla led ampul

Saat yönünün tersine çevirerek açınız mandala basıp soketi çıkartıp led ampül soketini takınız işlemler bu kadar. Soket dişlileri T şeklindedir hangi ucun nereye geldiğine dikkat edin.

 

Corolla Şerit Led Uygulaması na bakabilirsiniz.

About Orçun AKYOL

Moslow'un İhtiyaçlar piramidinin kendini gerçekleştirme basamağı için girişimlerde olan, Sağlıkçı olup, Bilgisayar Öğretmenliği okuyan bir eğitim neferi 😉
Hemen Paylaş..Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Maksimum dosya boyutu: 5 MB.
Yüklenebilir dosya türü: Resim- image.