Google, Android’de veri kullanımını azaltmak için uygulama yayınladı

30 Kasım 2017

Mobil veri, dünyanın birçok yerinde çok pahalı bir lüks. Bu yüzden mobil verilerinizin çoğunu hangi uygulamaların yediğini bilmek kritik önem taşıyor. Google’ın Datally adlı en son Android uygulaması, kullanıcıların veri kullanımının nereye gittiğini veya gideceğini daha iyi anlamalarını sağlıyor.

Google’ın Datally uygulaması; mobil verilerinizi saatlik, günlük, haftalık veya aylık olarak kullanımınızı görmenizi sağlar. Ayrıca, Veri Tasarrufu seçeneğini etkinleştirdiğinizde, yüklü olan her bir uygulamayı kullanırken arka plan veri kullanımını engelleyebilir ve gerçek zamanlı veri kullanımını izleyebilirsiniz.

Ayrıca, bir uygulamanın veri kullanımının çok yüksek olduğunu düşünüyorsanız, verileri tek bir dokunuşla da engelleyebileceksiniz.

Datally ayrıca, herkese açık bir Wi-Fi’nin yakınında kullanıcıları bilgilendirmek ve bu ağa bağlanmalarına yardımcı olmak için tasarlanmış. Uygulama ile diğer Datally kullanıcılarının ağ kalitesini bile değerlendirebilirsiniz.

 

About Orçun AKYOL

Moslow'un İhtiyaçlar piramidinin kendini gerçekleştirme basamağı için girişimlerde olan, Sağlıkçı olup, Bilgisayar Öğretmenliği okuyan bir eğitim neferi 😉
Hemen Paylaş..
Facebook
Twitter

2 Yorum

  • Cellotic 26 Şubat 2018, 13:27

    teşekkürler başarılı yazı

  • Zafer 14 Ekim 2018, 23:41

    Uşak merkezden ben Zafer. merhaba arkadaşlar paylaşımın süper ötesi ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım 14-10-2018 20:41:07

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 5 MB. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.