Patlamalar nedeniyle Galaxy Note 7 satışları durduruldu!

Samsung Galaxy Note 7 hakkında gelen patlama haberleri sonrasında satışları durduruldu. Bu skandalın ardından Samsung bir basın açıklaması yapmak zorunda kaldı.

Samsung, “Galaxy Note 7’deki sorunları bulmak için iş ortaklarımızla tam bir işbirliği içerisindeyiz. Samsung tüketicilerimize en kaliteli ürünleri sunmak için tamamen kararlıdır.” Dedi.

 

Samsung sıkıntıyı çözmek için ne planladığını söylemedi ancak  Belçika ve Sırbistan da dahil olmak üzere bir kaç pazarda Galaxy Note 7 satışları durduruldu. Şu anda sorundan etkilenen birimlerin sayısı konusunda da açıklama yapan Samsung’un cep telefonu iş bölümü başkanı Koh Dong-jin, 1 milyon Galaxy Note 7 biriminden sadece 24’ünde bu sıkıntının olduğunu belirtti.

Samsung, Seul’de düzenlediği basın toplantısında, soruşturma sonucunda hatalı pil hücrelerinin patlamalara neden olduğunu söyleyerek herkesten özür diledi.

Koh, “Müşteri güvenliği bizim önceliğimiz ve, biz (Galaxy Note 7) satışları durdurduk ve tüm müşterilere yeni telefon sunmaya karar verdik.” dedi.

 

 

SENDE YORUM EKLE..

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 5 MB. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here