Mobil Veride Türkiye Daha Hızlı

Mobil veri hızları hakkında yapılan araştırmalarda farklı ülkelerdeki testler üzerinden kıyaslamalar gerçekleştirildi. Türkiye’nin de dahil edildiği araştırmalarda Türkiye’nin yüksek mobil veri hızına sahip olduğu ve bu hız ile Amerika Birleşik Devletleri’ni dahi geçmeye başladığı belirtildi.

OpenSignal tarafından yapılan araştırmada oldukça kapsamlı analizler gerçekleştirilirken raporda Türkiye’nin 3G ve daha iyi kapsama alanına sahip olan bölgelerinin yüzde 86.5 olduğu belirtildi. Bu sıralamada ilk sırada yer alan ülke Güney Kore olurken Güney Kore’deki kapsama alanından yüzde 98.54 olduğu belirtildi. Güney Kore’ye takip eden ülkesi Japonya oldu ve Japonya’nın oranı yüzde 95.23 olarak belirtildi.

Türkiye 36. Sırada Kaldı

Araştırmada daha çok dikkat çeken noktalardan bir tane hız sıralaması olurken Türkiye 36. sırada yer aldı. Türkiye’nin yapılan testlerde elde edilen hız ortalaması 12.52 olarak belirlenirken Amerika 12.34 kaldı ve bu bakımdan Türkiye’nin Amerika’ya geride bırakması oldukça ilginç bir sonuç olarak araştırmada yer aldı.

Güney Kore Birinci

Hız sıralamasında Güney Kore, 41,34 Mbps ile birinci olmayı başardı. İkinci sırada ise 31,19 Mbps mobil hız ile Singapur yer aldı.

 

SENDE YORUM EKLE..

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 5 MB. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here