Google’ un Çıkaracağı Pixel’ in Özellikleri Sızdı

Google’ın Pixel serisi akıllı telefonları Nexus’ların yerini almak için gün sayarken yeni detaylar gelmeye de devam ediyor. Kod adı Sailfish ve Marlin olan Pixel ile Pixel XL, hali hazırdaki Nexus 5X ve Nexus 6P sahiplerine akıllı telefonlarını değiştirtmek için geliyorlar.

Google Pixel ve Pixel XL ortak özellikleri

Slashgear’ın haberine göre, Pixel ve Pixel XL hakkında son detaylar Çin merkezli Weibo’dan ortaya çıktı, hatta bu sızıntıları paylaşan hesap ve URL’nin silindiği belirtiliyor. Bu da bizleri bilgilerin doğruluğu konusunda daha da heyecanlandırmaya yetiyor.

Pixel’lerin kasasında yer alan panellerin sadece kablosuz sinyalleri için olmadığı bunların aynı zamanda dokunmatik olduğu söyleniyor. Yani örneğin iPhone 7 serisinde yer alan anten çizgilerinin dokunmatik olduğunu düşünebilirsiniz. Bu özelliğin aynı zamanda USB-C veya Chromecast üzerinden Android ile Chrome OS hibriti Andromeda’yı doğrudan masaüstü modunda başlatma görevini de üstleneceği iddialar arasında. Yani bir nevi Windows Cuntinuum özelliğinden bahsetmek mümkün.

 

Google Pixel (Marlin) özellikleri

Ekran: 5 inç 2K AMOLED
İşlemci: Qualcomm Snapdragon 820
RAM: 4GB
Dahili Depolama: 32GB, 64GB
Arka Kamera: 4K video kayıt özellikli 12MP
Ön Kamera: 8MP
Batarya: 2770-mAh
Bağlantılar: USB-C, Bluetooth 4.2, Wi-Fi, 4G LTE, 3G

Google Pixel XL (Sailfish) özellikleri

Ekran: 5 inç 2K 2560×1440 AMOLED
İşlemci: Qualcomm Snapdragon 820
RAM: 4GB
Dahili Depolama: 32GB, 128GB
Arka Kamera: 4K video kayıt özellikli 12MP
Ön Kamera: 8MP
Batarya: 3450-mAh
Bağlantılar: USB-C, Bluetooth 4.2, Wi-Fi, 4G LTE, 3G

SENDE YORUM EKLE..

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 5 MB. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here