Google Fast Pair Yaygınlaştırılıyor

3 Kasım 2017

Google ilk olarak Pixel ürünleri ile ortaya çıkardığı Google Fast Pair özelliğini, tüm Android cihazların geneline yaymak için çalışmalara başlamış durumda. Bu özellik cihazlara yavaş yavaş gelmeye başlayacak.

Bluetooth uyumlu bir cihazın Ayarlar menüsüne ulaşmadan otomatik olarak Android cihaza bağlanabilmesine olanak sağlayan Google Fast Pair özelliği, uyumlu tüm mobil cihazlara ulaşmaya hazırlanıyor.

Fast Pair özelliği Bluetooth eşleştirmelerini tercih eden kullanıcılara oldukça elverişli bir ortam sağlıyor. Bu özellik sayesinde her iki cihaz için de gerekli yazılım desteğinin halihazırda olması gerekiyor. Uyumlu bir ürünü telefonun yanına yaklaştırıldığında üst kısımda uyarı penceresi oluşmasının ardından eşleşme için kullanıcının pencereye dokunmasını vurguluyor. Kullanıcı pencereye dokunursa eşleşme gerçekleşmiş oluyor. Ayrıca aksesuar dahilinde özel bir uygulama bulunursa bildirim penceresi bunu kullanıcıya önermek üzere tasarlanırken, Google sunuclarından yüklenen görsel de kullanıcıya destek oluyor.

Fast Pair şu ana kadar Pixel serisi telefonlarda kullanılabilir durumdaydı. Artık Pixel haricinde olan Android cihazlarda da bu özelliğe açık durumda. Mobil cihaz içerisinde Android 6.0 işletim sistemi ve yukarısında olan ile Google Play Services 11.7 ve üzeri sürüm bulunan cihazlar bu özelliği kullanabilecek. Google bu uyum güncellemesini yavaş yavaş dağıtmaya başlamış bulunuyor.

About Orçun AKYOL

Moslow'un İhtiyaçlar piramidinin kendini gerçekleştirme basamağı için girişimlerde olan, Sağlıkçı olup, Bilgisayar Öğretmenliği okuyan bir eğitim neferi 😉
Hemen Paylaş..Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

2 Yorum

  • Kurmay 7 Mart 2018, 11:02

    Selamlar paylaşımın ciddiyim çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım

  • Hikmet 20 Eylül 2018, 20:20

    güzel olmuş teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Maksimum dosya boyutu: 5 MB.
Yüklenebilir dosya türü: Resim- image.