Facebook ve Messenger RAM canavarı olacak!

Facebook ve Messenger şu ana kadar windows 10 Mobile üzerinde pek optimize çalışmayan uygulamalardandı ve şikayet alıyordu. Şimdi ise maalesef geliştiriciler üzücü bir karar aldı ve iki uygulamanın minimum sistem gereksinimlerini artırdı.

Yayınlanan sistem gereksinimlerine göre artık hem Facebook, hem de Messenger uygulamaları windows 10 Mobile üzerinde minimum 2 GB RAM (en azından akıcı şekilde çalışmak için) talep edecek. Üstelik durum resmen açıklandı ve uygulamanın yeni özellikleri Windows Store üzerinde yayınlandı.

Görünüşe göre Lumia 950 gibi üst sınıf akıllı telefon sahipleri yeni gereksinimlerde sorun yaşamayacak ama orta sınıf Windows Phone kullanan pek çok kişinin başının ağrıyacağı, iki uygulamayı kullanırken problemlerle karşılaşacağı aşikar.

Facebook ve Messenger uygulamaları hâlâ 2 GB RAM altı telefonlarda çalışmaya devam edecek olsa da, yapımcılar minimum sistem gereksinimlerini artırarak en azından yavaş açılma ve cevap vermeme sorunu yaşayan kullanıcılara mantıklı bir açıklama getirmiş olacak.

Bu iki uygulama şimdiye kadar diğer Windows Phone telefonlarına nazaran daha fazla RAM tüketimi gerçekleştiriyordu. Giriş seviyesi ve orta seviye Windows Phone telefonların zaten pazar payının düşük olduğunu hatırlarsak, uygulamaların ileride daha iyi optimize edileceğini umuyoruz.

SENDE YORUM EKLE..

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 5 MB. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here