Bir düşünsenize giyilebilir technology

GİYİLEBİLİR TEKNOLOJİ NEDİR?

Adından tahmin edilebilir bir terim olmasına rağmen, sadece okuduğunuzda tüm hikâyeyi anlamak çok zor. Giyilebilir teknoloji, üstünüze giydiğiniz teknolojik aletlerin genel adıdır. Ancak burada belirgin bir ayrım var. Giyilebilir derken günlük hayatta kullandığınız kulaklıklar bu alana girmiyor mesela.

Bir ürüne “giyilebilir teknoloji”  dememiz için, ürünün akıllı sensörlerden gelen bilgileri akıllı telefonunuza kablosuz  veya bluetooth ile bağlanarak  aktarması gereklidir. Bu bilgiler fitness, kilo kaybı, gün içi hareketlilik veya işlerinizi organize etme ile ilgili bilgiler olabilir.

NASIL GİYİLİR?

Ürünlerin çoğu bileklere giyilebilir ama yakın zamanda vücuda tutturulan veya boyna asılan modellerde popüler olmaya başlamıştır. Giyilebilen teknolojilerin çoğu mücevherat gibi takılabilir. Saatler, bileklikler, yüzükler ve kolye gibi aklınıza gelebilecek birçok ürün artık bu teknoloji ile kullanılmaktadır.

GİYİLEBİLİR TEKNOLOJİ ÜRÜNLERİ NELERDİR?

Günümüzde birkaç farklı kategoriye ayrılan giyilebilen teknoloji ürünleri farklı amaçlarla kullanılabilmektedirler.

SENDE YORUM EKLE..

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 5 MB. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here